Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange
 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

Do tej inicjatywy zgłosiłam naszych pierwszoklasistów. Przez cały tydzień omawialiśmy bezpieczne i niebezpieczne zachowania z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych, oraz sposoby radzenia sobie w razie problemów. Swoją wiedzę dzieci przelały na papier i powstała Klasowa Gra Planszowa ” Już wiem”

Nie udostępniam moich danych osobowych w Internecie

Nie rozmawiam z nieznajomym

Nie ” ściągam” płatnych gier i programów

Korzystam z gier przeznaczonych dla mojego wieku

Zdjęcia umieszczone w Internecie pozostają tam na zawsze

Wiem, że ja i moi najbliżsi mają tylko jedno życie

Wirtualny przyjaciel To nie to samo co koleżanka w ” realu”

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.