,,Alladyn’’ to amerykański film fabularny z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowany przez wytwórnię Walt Disney Studios. Film jest aktorskim remakiem animowanego filmu Disneya z 1992 roku o tym samym tytule. 

Uliczny złodziejaszek Aladyn mieszka w Agrabahu. Pewnego dnia spotyka na targu księżniczkę Dżasminę, którą gra Naomi Scott, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jednak córka sułtana może wyjść tylko za księcia, syna władcy tronu, jej rękę przed laty obiecano księciu Andersowi – następcy tronu Skanlandu. Tymczasem Dżafar, nadworny czarnoksiężnik sułtana ma wobec Dżasminy własne plany. Chce ją poślubić i przejąć władzę w Agrabahu. Żeby to osiągnąć, zamierza wykorzystać magiczne moce Dżina, w którego rolę wcielił się Will Smith, zamkniętego w lampie. Czarodziejski przedmiot jest ukryty w jaskini, do której wstęp ma – według przepowiedni – tylko „nieoszlifowany diament wśród ludzi”. Dżafar uważa, że to Aladyn i wysyła go do jaskini. Chłopak przypadkowo pociera lampę i wypuszcza z niej Dżina, który w zamian za uwolnienie zgadza się spełnić jego trzy życzenia. 

          Guy Ritchie stworzył przygodowy film fabularny, który przedstawia wszystko  

w kolorowych barwach małego miasteczka na pustynnym tle, gdzie odbywa się akcja filmu, wraz z imponującą muzyką Alana Menken’a działa na wyobraźnię widzów wielkiego ekranu. Oprócz tego w tle słyszymy wielki przebój pochodzący z tego filmu, czyli „Wspaniały świat”, który słyszymy podczas lotu dywanem Aladyna i Dżasminy.  

Will Smith podszedł do swojego syna z propozycją 5 filmów, pytając go o zdanie w którym ma zagrać. Kiedy jego syn Jaden spojrzał na listę, od razu zachwycony pomysłem, że jego ojciec może zagrać słynnego dżina, oznajmił jemu:,, Tato, oczywiście, że musisz zagrać w filmie Aladyn’’. 

               Ostatnimi czasy Disney nas rozpieszcza, jeśli chodzi o aktorskie adaptacje klasycznych animacji.  

 
 

                                                                                               Julianna Podżorska, 3c 

 

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.