W związku z tym, że nie wiemy dokładnie kiedy ponownie spotkamy się w szkole, biblioteka gorąco zachęca uczniów do czytania lektur i książek. 

Wiemy, że uczniowie jeszcze przed odwołaniem zajęć, wypożyczali wskazane przez nauczycielki języka polskiego lektury. Jeśli jednak któryś z uczniów chciałby wrócić do jakiejś lektury, której nie przeczytał lub przeczytał pobieżnie , podajemy adres gdzie można poszukać  danej lektury: 

Link do lektur : https://wolnelektury.pl/

Na stronie tej można oprócz przeczytania książki odsłuchać ją w formie audiobooka.

Serdecznie zachęcamy też dzieci do sięgania w wolnym czasie po ciekawe książki. 

Młodszym uczniom proponujemy trzy ciekawe i interesujące książki, które można odczytać pod wskazanymi adresami , można również odsłuchać w formie audiobooka a potem również (dotyczy pierwszej pozycji) zobaczyć w formie filmu.

Są to:

  1. „Niezłe ziółko” – Barbara Kosmowska, Emilia Dziubak

Przepięknie ilustrowana, ciepła opowieść o sprawach ważnych i trudnych. O radzeniu sobie z własnymi lękami i ograniczeniami, o stracie najbliższych, o wartości bycia innym – bycia sobą. Opowieść wcale nie tylko dla dzieci, choć napisana w bardzo przyjazny dla nich i wiarygodny sposób. Do tego jeszcze przesycona subtelnym poczuciem humoru. Piękna, wartościowa historia.

Link do pozycji: https://docplayer.pl/121781007-Barbara-kosmowska-niezleziolko.html

Jest również audiobook do posłuchania na youtube.

  1. „Dzień czekolady” – Anna Onichimowska

Opowieść o przygodach Moniki i Dawida.                                                                                    

Dzięki tajemniczemu skoczkowi czasu poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia.

Książkę można pobrać na stronie:  https://docer.pl/doc/n50s18

  1. „Trzymaj mnie mocno”- Jane Chapman (dla pierwszo i drugoklasistów)

 To niezwykle ciepła, urocza a do tego mądra lektura skierowana przede wszystkim do najmłodszych czytelników. Historia prezentuje losy dwóch młodych wydr morskich: Mikiego i Amaka. Przygody i wyzwania kontra przeciwności losu. Jak zakończy się niespodziewanie nadciągający sztorm? Co przyniesie naszym bohaterom? Czy uda im się odnaleźć własne rodziny?

To książka o potrzebie bliskości i o tym, że warto mieć przyjaciół, którzy nie tylko nam pomogą, ale którym i my będziemy mogli pomóc w razie zaistniałej trudnej sytuacji. Aż chciałoby się powiedzieć: „w kupie siła!” 

 

Można ją przeczytać pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=aDOWsnEG0pg

 

Informujemy również, że biblioteka szkolna jest otwarta dla wszystkich uczniów.

Korzystajcie!

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.