Film pod tytułem ,,CREED II” został wyreżyserowany przez Steven Caple Jr. 

Jest to już druga część filmu ukazującego ambitną walkę o swoje marzenia i o honor swojego ojca. Ojciec Creeda był byłym mistrzem świata w boksie wagi ciężkiej. Film został nakręcony w 2018r. Większa część akcji rozgrywa się w USA w stanie Philadelphia. Głównymi aktorami byli:Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren. 

           Apollo Creed to ojciec przyszłej legendy boksu. Po śmierci Apolla już dorosły Jordan postanowił trenować tradycyjny sport rodzinny. Po pierwszych amatorskich walkach zrozumiał, że to jest to, co chce robić w życiu. Jego najważniejszym trenerem był były mistrz świata, przyjaciel zmarłego boksera Rocky Balboa. Rocky był przeciwny temu, aby Creed trenował boks, wiedział, że chłopak ma wielki potencjał w nauce. Był to bardzo zdolny uczeń wielu najwyższych uczelni. Po wielu namowach Rocky zgodził się trenować młodego. 

           Jordan postanowił odegrać się na Rosjanach za to, że przy walce jego ojca z Ivanem Drogo doszło do zdarzenia, którego się nikt nie spodziewał. Po paru mocnych ciosach Apollo zmarł, wstrząsnęło to całym światem. To zdarzenie dało wielką motywację jeszcze niedoświadczonemu bokserowi. Postanowił trenować ciężej niż ktokolwiek wcześniej. Jego plany doszły szybko do skutku. W miedzyczasie poznał niesamowitą dziewczynę. Po jakimś czasie okazało się, że jego dziewczyna to piosenkarka, której grozi całkowita utrata słuchu. Na przyszłą walkę o pas wagi ciężkiej postanowiono, że przygotowania odbędą się na pustyni z najtwardszymi bokserami z tak zwanego czarnego boksu. Czarny boks to inaczej nielegalne walki na regułach bokserskich. Został przydzielony do najsilniejszego osobnika całej grupy. Pierwsze tygodnie były dla niego męczarnią jak wielokrotnie wspominał. Jego treningi rozpoczynały się około godziny piątej. Jego ćwiczenia były bardzo proste, ale również bardzo brutalne w przeciwieństwie do swojego przeciwnika. Drago był bardzo zaawansowany technologicznie, wiele sprzętu, maszyn i dopingów. Rocky był nauczony innej szkoły, postawił na treningi ciężkie i brutalne, dzięki czemu Jordan miał się nauczyć wytrwałości oraz uodpornić na ból. Po dłuższym czasie przebytym na odludziu widział ogromne postępy nie tylko w biciu się, ale również w walce psychicznej. Jego rywal miał przewagę fizyczną, był wyższy, dzięki czemu miał większy zasięg ramion. Pod koniec przygotowań liczyło się wsparcie ze strony bliskich i wiara, że nie wystraszy się przewagi rywala. 

          Moim zdaniem film zasługuje na nominację OSKAREM. Produkcja jest idealna, muzyka jest doskonale dopasowana zarówno jak kostiumy aktorów. Najważniejszą rolę odgrywa jednak sceneria. Dzięki tak dobranej scenerii film doskonale przedstawia, w jakich warunkach trenowali. Film mogę polecić każdemu, kto chce zaznać dreszczyku emocji. 

 
 

                                                                                                                                            Marko Karnowka, 3a2 

 

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.