„Flicka” jest to film z roku 2006. Reżyserem filmu jest Michael Mayer, a całym scenariuszem zajęli się Lawrence Konner oraz Mark Rosenthal. Film powstał w USA. Opowiada on o dzikim mustangu, który zostaje wystawiony na zawodach rodeo. Dostaje się ona do rodziny McLaughlinów, gdzie przysporzy więcej problemów niż radości. 

           W główną bohaterkę Katy wcieliła się Alison Lohman. Zagrała ona nastoletnią dziewczynę, która przyjeżdża na ranczo ojca i zastanawia się, jak mu powiedzieć, że nie zdała do następnej klasy. Flicka to po szwedzku „młoda, piękna dziewczyna” ,idealnie imię to pasuje do tego konia. Jest ona kara i ma specyficzny charakter. Jak każda klaczka miewa swoje humorki, co jest ukazane w filmie. Katy kiedy poznaje Flicke, od razu wie, że chce jej pomóc. Każdego dnia wakacji dziewczyna ciężko pracuje z koniem, zaczynając od zaufania, co jest najważniejsze w ich relacji . Bohaterka doznaje z koniem wiele problemów, jednak nie dzieli się nimi z rodziną. Pewnego dnia nastolatka zostaje mocno zraniona przez mustanga, wtedy właśnie ojciec postanawia sprzedać konia. Główna bohaterka nie może się z tym pogodzić i za wszelką cenę próbuje odzyskać jej ukochanego zwierzaka. Parę dni później jest taka możliwość. Katy dowiaduje się od kolegi z rancza ojca o tym, że Flicka ponownie jest wystawiona jako dziki, nieułożony mustang w zawodach. Wtedy też zostaje poinformowana, że osoba, która wyjedzie poza ogrodzenie zawodów, otrzyma konia. Głowna bohaterka bierze udział w konkursie mimo napotkanych problemów. Jak można się domyśleć Katy odzyskuje konia, jednak prosto z zawodów, gdy tylko opuszczają teren, uciekają. Nastolatka boi się konsekwencji ze strony ojca oraz matki, dlatego postanawia zatrzymać się w odległym małym lasku. Wieczorem, kiedy córka nie wróciła do domu, rodzice zaczynają poszukiwania. Po paru godzinach znajdują Flicke oraz Katy, jednak to, co zobaczyli, nie było dla nich miłe. Kiedy uciekli wieczorem, zostali zaatakowani przez pumę, dlatego dzięki rodzicom nastoletniej dziewczyny i ona, i jej koń żyją. 

             Moim zdaniem film idealny jest dla miłośników zwierząt oraz ,,koniarzy”.  Zawarta w nim jest i relacja człowieka ze zwierzęciem, w tym przypadku z koniem oraz problemy i bliskość rodziny. Ekranizacja ta należy do gatunku dramatu, jak też kina familijnego. Grę aktorską również oceniam bardzo wysoko, gdyż można było wyczuć każde pozytywne i negatywne uczucia. Muzyka w tle była idealnie dopasowana to terenu, w którym odgrywała się dana scenka. Zachęcam do zobaczenia całej trylogii: ,,Flicka 2” oraz ,,Flicka 3: najlepsi przyjaciele”. Każdy z odcinków może nas czegoś innego nauczyć, przy czym  możemy doznać innych uczuć, oglądając ten film. 

 
 

                                                                                                                          Nikol Dudek, 3a2 

 
 

 

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.