Film został wyreżyserowany przez Shanę Feste i powstał w 2014 roku. „Miłość bez końca” to druga ekranizacja powieści Scotta Spencera. Akcja powieści toczy się w Atlancie na przełomie lat 60. i 70. XX wieku na tle wielkich przemian obyczajowych. Autor przedstawia historię pary nastolatków i rozwijającego się między nimi uczucia. Zakochują się w sobie podczas niezapomnianego lata. Bohaterowie, znajdują się wciąż na granicy świata dziecięcego i świata dorosłych, doświadczają miłości absolutnej.  

      Bohaterami melodramatu są Jade i David. Siedemnastoletnia Jade (Gabriella Wilde) jest dziewczyną równie piękną, co nieśmiałą. W trakcie czterech lat nauki w liceum nie nawiązała z nikim żadnego kontaktu. Jednak Davidowi od zawsze podobała się Jade. Dopiero po zakończeniu szkoły i mając na uwadze to, że dziewczyna wyjeżdża za niedługo na studia, postanowił spróbować wyjawić jej swoje uczucia. Przeszkodą było to, że różniło ich prawie wszystko. Ona pochodzi z dobrego domu, z zamożnej rodziny, ma plany na studia, dalsze życie, jest spokojna, nie imprezuje, nie ma przyjaciół i całe dnie spędza na nauce. On nie ma w planach studiów, pomaga ojcu w warsztacie i chce być szczęśliwy. Wakacyjny romans nastolatków przemienia się w coś o wiele poważniejszego. Jade i David spędzają ze sobą całe wakacje. Razem bawią się i korzystają z życia, ciesząc się sobą. Jeżdżą razem na wycieczki, zwiedzają ciekawe miejsca i nic więcej im nie brakuje. We wszystkich możliwych chwilach chcą być ze sobą. Kiedy ojciec Jade dostrzega, że niewinny flirt przeradza się w coś głębszego i zmienia jego córkę, postanawia rozdzielić nastolatków. Jedynie matka i brat dziewczyny cieszą się jej szczęściem. Ojciec chce, by córka poszła w jego ślady i rozpoczęła studia medyczne, takie same, jakich nie zdołał skończyć jej niedawno zmarły brat. Dla ojca strata starszego syna była bardzo ciężka, do tej pory to przeżywa i próbuje na siłę uszczęśliwić swoją córkę. Myśli, że ona też chce studiować to, co jej brat, a nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłoby być inaczej. Nie liczy się ze zdaniem Jade. Nie akceptuje jej nowego chłopaka i robi wszystko, by ich rozdzielić. Uważa, że zasługuje na kogoś z klasą, kogoś zamożnego i lepiej wykształconego. Według ojca Jade David nie jest dobrą partią, nie lubi chłopaka. Jednak David stara się jak tylko może o względy u ojca dziewczyny. Bardzo mu zależy na niej, a także na dobrym kontakcie z jej rodzicami. Niestety wakacje dobiegają końca i para musi rozstać się przez ojca dziewczyny. David o mało nie wylądował w więzieniu i został zaszantażowany – ma dać spokój Jade dla jej dobra. Chłopak zgadza się i nastolatkowie tracą kontakt. Przyczyną był wypadek, w wyniku którego Jade trafiła do szpitala. Był to bardzo trudny czas dla jej bliskich. Wszyscy się o nią martwili i z niecierpliwością czekali na poprawę jej stanu zdrowia. Niedługo póżniej wychodzi ze szpitala i wraca do zdrowia. Dziewczyna wyjeżdża na studia, a David żyje własnym życiem i dalej pracuje w warsztacie. Zawsze o sobie pamiętają i mimo normalnego życia jest im ciężko bez siebie. Jednak po roku spotykają się przypadkowo na lotnisku i od razu postanawiają uciec razem i już zawsze być ze sobą. Ucieczka udaje im się i znowu mogą cieszyć się tylko sobą. 

     W filmie ukazane jest zakazane uczucie, które napotyka wiele przeciwności losu, walkę o miłość i zmaganie się z przeszłością. Jest to film, który ogląda się  

z przyjemnością, pokazuje problemy nastolatków i wielką miłość. Podsumowując, polecam „Miłość bez końca” wszystkim, którzy lubią romantyczne historie.  

 
                                                                                                                                       Emilia Wachowicz, 3a2 

 

 

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.