Miasto Racibórz rozpoczyna kolejną rywalizację o miano Rowerowej Stolicy Polski. Kilkadziesiąt miast, tysiące uczestników to zaproszenie do nowej odsłony treningu przed decydującym etapem walki o tytuł. W tym szczególnym roku postanowiliśmy zaprosić szkoły podstawowe do współzawodnictwa,  podczas pandemii dzieci spędzają prawie pół dnia przed komputerem czy też ze smartfonem w dłoni, dlatego tak ważnym zadaniem dla nas jest aktywizowanie uczniów na rzecz ruchu fizycznego. Szkoły podstawowe uczestniczące w rywalizacji w mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Raciborza za I miejsce to 3000 zł, drugie 2000 zł i 1000 zł za trzecie miejsce.
Każda szkoła ma szansę wygrać, gdyż ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę uczniów, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszej szkoły a nie największej!
W czasach Covid 19 jazdę rowerem uważa się  najbezpieczniejszą formę transportu i zabawy ze względu na zachowany dystans społeczny. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” Przed rywalizacją organizowany jest oficjalny trening rozpoczynający się od 1 dnia wiosny i trwający do końca miesiąca Maja, finałowa rywalizacja w tym roku wypada od 1 do 30 czerwca.

Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić.
W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy dla jakiego miasta oraz dla jakiej szkoły będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach np. w klasach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji

 

 

 

 

Szkoły:

Szkoła Podstawowa nr. 13 im. S. Staszica

Szkoła Podstawowa nr. 15 im. J. III Sobieskiego

Szkoła Podstawowa nr. 18 im. Ks. Raciborskich

Szkoła Podstawowa nr. 3 im. K. K. Baczyńskiego, BRZEZIE

Szkoła Podstawowa nr. 4 im. ks. Stefana Pieczki

Zespół Szkolno Przedszkolny nr. 2 im. Tadeusza Kościuszki, OCICE

Zespół Szkolno-Przedszkolny 3 im. Noblistów Polskich

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr. 1 im. Arki Bożka, MARKOWICE

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr. 4 im. J. Brzechwy STUDZIENNA

Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Powstańców Śl.

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.