Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Kalendarium życia

Zapraszamy na krótką prezentację z życia ks. Stefana Pieczki 

25.12.1932r.

urodzony w Bytomiu - Miechowicach

01.01.1933r

chrzest w parafii Św. Krzyża w Miechowicach

12.04.1942r.

I Komunia Św. w Miechowicach - parafia Św.Krzyża

08.11.1942r.

bierzmowanie (przyjął imię Michał) z rąk bpa sufragana wrocławskiego Józefa Ferche.

1948r.

rola księdza w sztuce pt. „Tajemnica spowiedzi”

1951 r.

egzamin dojrzałości - koniec niższego Seminarium Duchownego, studia w Wyższym Seminarium Duchownym Nysa - Opole

1951 r.

spotkanie z prymasem Stefanem Wyszyńskim

17.06.1956r.

święcenia kapłańskie z rąk bpa Z. Golińskiego z Częstochowy w Opolu

1960r.

Śmierć ojca

1962-1974

proboszcz w parafii Św. Tomasza Apostoła w Kietrzu

1968-1974

dziekan dekanatu kietrzańskiego

01.09.1974r.

mianowany proboszczem w parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu

1978r.

powołany do Rady Kapłańskiej Rejonu Raciborskiego

20.06.1978r.

powołany na kapelana Zakładu Karnego w Raciborzu

23.09.1978r.

wizytator i delegat biskupa do spraw domów Kongregacji Sióstr Maryi Niepokalanej

30.05.1980r.

ranny w wypadku samochodowym koło Pawłowiczek

1980r.

organizuje między parafialny ruch „Maitri”

1981 r.

mianowany kapelanem domu poprawczego i schroniska dla nieletnich przestępców

27.03.1981 r.

poświęcenie wybudowanego po 11 miesiącach Domu Katechetycznego

1981 r.

powstanie Klubu Inteligencji Katolickiej

09.11.1981 r.

mianowany kapelanem szpitala miejskiego

1982r.

zostaje odznaczony godnością Radcy Duchownego

07.12.1982r.

magisterium z Historii Kościoła na KUL-u

1983r.

koordynator kościelnej służby porządkowej oraz  BOR-u podczas wizyty Ojca św. Jana Pawła II na Górze św. Anny

01.01.1984r.

dziekan dekanatu Racibórz - Zachód

20.07.1984r.

organizator Pieszej Pielgrzymki z Raciborza na Jasną Górę

1985r.

odznaczony godnością Prałata Jego

Świątobliwości Jana Pawła II

1986r.

pobyt w klinice Pomorskiej Akademii Nauk w Szczecinie

15.08.1989r.

ukazał się pierwszy numer „Rodziny Parafialnej”

1990r.

mianowany dziekanem rejonowym oraz wybrany członkiem Kolegium Konsultorów

08.09.1990r.

referent duszpasterstwa mniejszościowego w rejonie raciborskim

07.10.1990r.

wprowadzenie niedzielnej mszy św. w języku niemieckim w parafii Wniebowzięcia NMP

1991

pobyt w Klinice Kardiologicznej w Katowicach

19.06.1991 r.

zasnął w Panu w klasztorze „Annuntiata” w Raciborzu.