Dzisiaj jest: 27 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Tradycyjnie - jak od wielu lat obchodziliśmy Święto szkoły...

 

  Od dziesięciu lat  podtrzymujemy tradycję naszej szkoły i w świątecznym  klimacie obchodzimy jej święto. Spotykamy się w świątyni, której proboszczem  wiele lat był nasz patron ksiądz Stefan Pieczka i na pamiątkę Jego urodzin, dlatego, że urodził się 25 grudnia 1931 roku w Bytomiu - Miechowicach.  Stamtąd od wielu lat przybywa do nas Jego brat z rodziną na  jasełka  do szkoły i wigilijne spotkanie z pracownikami szkoły. Niestety w tym roku  nie zaszczycił nas swoją obecnością osobiście , ale złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. 
   W czasie mszy świętej , na której  oprawę liturgiczną zapewnili uczniowie i pracownicy szkoły, postać patrona przybliżyła nam pani Maria Frączek  , która ...

znała osobiście  naszego patrona i z nim współpracowała. Zaangażowanie naszego patrona w dzieje Raciborza i wychowanie przyszłych pokoleń przynosi efekty i za to wspólnie dziękowaliśmy w Kościele. Następnie uczestniczyliśmy w jasełkach w auli naszej szkoły na które przybyli również emerytowani pracownicy naszej szkoły, na zakończenie Pani Dyrektor wszystkim zebranym złożyłą świąteczne życzenia.

Comments are now closed for this entry