Dzisiaj jest: 27 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Uroczyste pasowanie na czytelnika

 

 Tradycyjnie, jak co roku, w kwietniu w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika". W tym roku szkolnym do grona czytelników biblioteki zostali przyjęci uczniowie kl I a i I b. Uczniowie wysłuchali próśb książki (np. „Myj ręce, zanim zaczniesz mnie czytać”, „Nie czytaj przy jedzeniu”, „Przechowuj mnie na półce”) i obiecali, że będą szanować książki.  Atrakcją dla dzieci były wierszowane ...

 

zagadki, układanie puzzli z obrazkami z bajek i układanie ilustracji do bajki „Czerwony Kapturek” w odpowiedniej kolejności. Za każde dobrze wykonane zadanie uczennica ze starszej klasy przebrana za wróżkę nagradzała dzieci słodyczami. Całą imprezę przygotowała p. Klaudia odbywająca w tym czasie w bibliotece praktykę, oczywiście pod czujnym okiem pani bibliotekarki.

Najważniejszą chwilą tego dnia było złożenie przez dzieci przyrzeczenia. Uczniowie wstali i złożyli ślubowanie:

„My, uczniowie Sp4 uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować

Przyrzekamy!”

 

Na pamiątkę pierwszego spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci zakładek. Każdy uczeń wypożyczył samodzielnie książkę do domu.To był bardzo ważny dzień dla dzieci. Uśmiechnięte buzie, oklaski i słowa „Ale było fajnie” świadczyły o tym, że dzieci cieszyły się, że przygotowano dla nich tyle atrakcji. Dzieci cieszą się, gdy mogą się przenieść w magiczny świat książek.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież