,,Zamiana z księżniczką” to produkcja świąteczna wyreżyserowana przez Mikie Rohla. Opowiada ona o zwykłej dziewczynie, która mieszka  i prowadzi cukiernię w Chicago oraz o przyszłej królowej mieszkającej  w Królestwie Belgrawii.  

        Mimo pieczenia ciasteczek życie Stacy ( Vanessa Hudgens) ma dosyć gorzki smak. Pracowita dziewczyna, pracująca od rana do nocy i wkładająca w to całe swoje serce, rozpacza po swoim ostatnim rozstaniu. Jej przyjaciel Kevin ( Nick Sagar) w dodatku z dzieckiem, postanawia dodać jej nieco słodyczy w życiu        i zgłasza ją na konkurs wypieków w odległym Królestwie Belgrawii. Stacy po długich protestach i niechęci, postanawia owy wyjazd wprowadzić w swój plan   i leci na konkurs, tylko jeszcze nie wie, że to nie będą jedynie zawody, dodatkowo otrzyma szansę od losu na odnalezienie szczęścia i miłości. 

    Od razu po przylocie rozpoczyna swoją przygodę, przypadkowo spotyka Lady Margaret Delacourt, która stara się unikać rozgłosu i zdjęć. Lady w Nowy Rok ma poślubić księcia Edwarda ( w jego rolę wcielił się Sam Palladio) i traktuje to jako małżeństwo z rozsądku. Aktorki postanawiają zamienić się rolami na dwa dni i od teraz Lady Margaret to Stacy, a Stacy to Lady Margaret. Powód był prosty, gdyż Lady Margaret chciała poznać i zobaczyć życie zwykłych ludzi oraz  ich potrzeby. Dziewczyny napotykają na swojej drodze skomplikowane, jak też mniej skomplikowane problemy, jednak niespodziewanie dochodzą do wniosku, iż życie tej drugiej jest tym, czego poszukiwały. 

       Schemat filmu jest jak większość tego typu produkcji. Jest przewidywalny, lecz mimo tego młodzież lubi takiego typu filmy. Gra aktorska jest na wysokim poziomie, aktorzy okazywali to, co czują. Gdy uśmiechali się, okazywali radość, mogłam znakomicie  to odczuć, natomiast kiedy dominował smutek, płacz           i rozpacz, powaga ogarniała także mnie. W tle subtelna muzyka, która była wręcz perfekcyjnie dobrana do produkcji przepięknie wpasowywała się w miejsca oraz widoki rozegranych scen filmowych. 

     Mogę w pełni polecić film ,,Zamiana z księżniczką”. Mimo znanej fabuły miło i z ciepłem na sercu się go ogląda. To idealny film na wieczory rodzinne.  

 

 

                                  

                                                                            NIKOL DUDEK, 3a2

i

Zajrzyj również do mediów społecznosciowych - jesteśmy tam.

Zmiana rozmiaru czcionki